Rehabilitační oddělení

Zajímavosti

Kineziotaping

Neboli tejpování, znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí. Podle směru lepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Můžeme také nalepit pásky tak, aby zmírňovaly otoky, vyhlazovaly jizvy nebo pomáhaly ke správnému držení těla. Tejpy pomohou, ale v pohybu neomezují. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění. Pro dosažení maximálního efektu je důležité, aby byl tejp správně nalepen. Lepí se ve chvíli, kdy se objeví první obtíže, ať už se jedná o vracející se chronickou bolest kolene či hlavy nebo úraz kotníku. Tejpy jsou dokonale prodyšné, pružné, voděodolné a hypoalergenní. Existuje několik barevných variant.

 

Správná manipulace s dítětem

Moderní poznatky o významu správné manipulace s novorozencem a malým dítětem. Tato instruktáž je určena všem, kteří chtějí porozumět nejmenším dětem a nabídnout jim kvalitní péči. Vzhledem k tomu, že největší vliv na rozvoj dítěte v nejrannějším věku mají rodiče, je toto věnováno zejména jim. Čerpat z ní mohou ale také dětské sestry, které se věnují předporodním kurzům, novorozenecké sestry, které po narození dítěte pravidelně poskytují informace rodičům, které pracují s kojenci v nemocnicích či kojeneckých ústavech, dětští lékaři soustavně sledující vývoj dětí v poradnách, rehabilitační pracovníci zabývající se rehabilitací dětí a batolat, ale také pracovnice mateřských center a instruktorky baby klubů. Jde o zásady správného zacházení s dítětem, potřeby, polohy, projevy, vzhled novorozence, stimulaci prvních aktivit dítěte, manipulaci, zvedání, pokládání, nošení dítěte, přetáčení, způsob předávání a přebírání dítěte, polohy při krmení nebo koupání a spousty dalších rad, které by mohly zajistit fyziologický vývoj dítěte. Tímto jde předejít spoustě problémů, jako jsou např. predilekce hlavičky nebo dnes tak časté opoždění psychomotorického vývoje dítěte a tím samozřejmě i různým formám rehabilitačního cvičení. 

Metoda Ludmily Mojžíšové

Chceme miminko
Léčba funkčně sterilních párů – léčba funkční sterility metodou Ludmily Mojžíšové
Toužíte po miminku. Vy i Váš partner jste v pořádku a přesto se to stále nedaří? Nebo máte potíže jako je bolest v oblasti pánve, beder, bolestivá menstruace či trpíte inkontinencí apod.? Nabízíme Vám terapii metodou Ludmily Mojžíšové.
Metoda léčby funkční sterility je založena na principu existence reflexních vztahů mezi páteří a vnitřními orgány. Dojde-li k určité dysfunkci páteře, dochází také k následné dysfunkci odpovídajícího vnitřního orgánu. Pokud tento stav trvá déle, nadměrné podráždění z nervových vláken způsobuje zvýšené napětí svalů kolem páteře a také svalů pánevního dna. Předpokládá se, že nadměrné namáhání svalstva vejcovodů způsobuje jejich obstrukci, spazmus děložního čípku zase bolestivou menstruaci, spazmus dělohy tzv. „dráždivé lůno“, stav, který může vyvolat opakované potraty. Spazmus dělohy může způsobit bolest při pohlavním styku. Je to tedy reflexivní metoda využívající mobilizace, techniky měkkých tkání, pasivní pohyby, tepelné procedury a především cílené a pravidelné aktivní cvičení klientky či páru vedoucí k vytvoření optimálního svalového korzetu, posíleného a pružného pánevního dna.
Terapie funkčně sterilního páru zahrnuje cca 5 – 10 návštěv, během nichž klienti absolvují vstupní pohovor, komplexní kineziologický rozbor, terapie, tzn. individuální cvičení, skupinové cvičení, mobilizace a měkké techniky, dále pohovor s oběma partnery, poradenství ohledně bylinných čajů a úpravy životního stylu.
Indikace k terapii – potíže s otěhotněním, donošením plodu, opakované potraty, ženy podstupující tzv. umělé oplodnění, bolesti v oblasti pánve, bolesti při pohlavním styku, nepravidelná či bolestivá menstruace, potíže v období klimakteria, hormonální rozladění, inkontinence, úprava spermiogramu, bolesti zad, hlavy, migrény, bolesti kyčlí a kostrče.
Účinky léčby:
  • úspěšnost metody při léčbě funkční sterility 30 – 33%
  • 70 – 80% klientů udává zlepšení při bolestech zad
  • výrazné zlepšení při inkontinenci
  • 60% úspěšnost při řešení absence menstruačního krvácení u mladých dívek
  • 37% zlepšení spermiogramu atd.
Úspěšnost záleží samozřejmě také na motivaci a poctivém cvičení a dodržování všech doporučení jak pro ženy, tak pro muže.
 

Na pomoc zdravotníkům přišli vojáci

25.11.2020 - Unavené zdravotníky přišli psychicky i fyzicky podpořit vojáci. Vypomáhají na pozicích pomocného nezdravotnického personálu u lůžek pacientů s onemocněním COVID 19 i na standardních...

Komunikace s rodinou přes tablet se v nemocnici rozběhla...

10.11.2020 - Složitou situaci s pandemií, která uzavřela dveře návštěvám v nemocnicích z části kompenzují tablety. Jejich prostřednictvím mohou rodinní příslušníci oslovit pacienty na...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET