Radiodiagnostické oddělení

Radiodiagnostické oddělení

Popis oddělení

Oddělení je umístěno v 1. patře Nemocnice Ostrov. Toto oddělení je nelůžkové.

Služby RDG oddělení využívají nejen oddělení naší nemocnice, ale i soukromí ambulantní lékaři. Všechna naše pracoviště jsou digitalizovaná. Jsme napojeni na systém ePACS, který umožňuje komunikaci s jinými digitalizovanými zdravotnickými pracovišti v celé České republice, a je tak umožněna rychlá a bezpečná výměna obrazové dokumentace.
V roce 2009 přešlo oddělení k bezfilmovému digitálnímu provozu tzv. nepřímé digitalizaci. Nepřímá digitalizace umožňuje kvalitní vyšetření a její výhody jsou: snížení dávek rtg. záření při zvýšené kvalitě vyšetření a dále bez použití chemikálií a rtg. filmů se chrání životní prostředí.

Od ledna 2010 je součástí RDG oddělení počítačový tomograf-CT. V roce 2019 došlo k obnově CT přístroje. Byl pořízen víceřadý 80-slice CT přístroj AQUILION LIGHTNING-SP (Toshiba). Hlavní předností nového přístroje je snížení radiační dávky až o třetinu.

RDG oddělení provádí především diagnostická vyšetření (RTG, USG, CT), ale i diapeutické výkony – radikuloterapie - PRT - opichy nervových kořenů s okamžitou úlevou od bolesti páteře ve spolupráci s RHB oddělením a neurologickou ambulancí.

 

Provozní doba

Pracovní doba: 7.00 - 15.30 hodin                                      
Pohotovost: 15.30 - 7.00 hodin
 

Lékařský tým

MUDr. Markéta Horáková
MUDr. Eristavi-Noelle Sidamon
MUDr. Jana Nováčková
MUDr. Angelika Januševičová

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699006234 

Copyright © 2021 NEMOS NET