Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení

Zajímavosti

Divadelní představení "Kamarádství nad zlato"

S pokračováním veselé pohádky plné písniček s názvem Medvídek Nebojsa přijeli do Nemocnice Ostrov nemocným dětem a dětem ze základní školy v Ostrově opět zahrát členové divadelního spolku Kašpar z pražského Divadla v Celetné. Kateřina Vinická v roli medvídka Nebojsy a Tomáš Stolařík v roli Honzy odehráli opět poutavé, veselé představení, tentokrát s názvem „Kamarádství nad zlato“, které malým pacientům zpříjemnilo pobyt v nemocnici a školákům tak zpříjemnilo den. Herci opět podali skvělé výkony a i tentokrát zapojili do představení i děti, které ocenily vtipné texty, písničky i nápadité kulisy a určitě si sebou odnesly některá ponaučení. Na závěr děti dostaly barevné létající balonky, ze kterých měly ohromnou radost.

Návštěva na dětském oddělení

Potěšit a rozzářit dětské tvářičky na dětském oddělení Nemocnice Ostrov se podařilo panu Petrovi Lojdovi, obchodnímu zástupci firmy Okay. Předal dětem plyšové hračky Okay Profesor, postavičky Sky Walker a dárkové poukazy do prodejny Okay v Ostrově. Dětské oddělení Nemocnice Ostrov tímto panu Lojdovi za dárky pro děti děkuje.

Dar dětskému oddělení

Dětskému a novorozeneckému oddělení Nemocnice Ostrov věnovala obec Krásný Les dar. Starosta obce Pavel Jandák předal osobně primáři MUDr. Součkovi 2ks zvlhčovače vzduchu a 1ks monitorovacího zařízení dechu kojenců. Podotknul, že je hrdý na občany své obce, kteří na dar přispěli v rámci dobročinného bazaru při příležitosti rozsvícení vánočního stromu. Vybrala se částka ve výši  6 500Kč, za kterou byl dar pořízen. Dětské a novorozenecké oddělení děkuje občanům a starostovi Krásného Lesa.

Kočárek na dětské oddělení

Dětské oddělení Nemocnice Ostrov děkuje jednomu z tatínků za krásný a praktický dětský kočárek, který oddělení věnoval.

Dar dětskému oddělení

Dětské oddělení Nemocnice Ostrov děkuje obyvatelům Perninku, kteří upekli a věnovali oddělení nádhernou perníkovou chaloupku.

Divadelní představení "Medvídek Nebojsa"

Veselou pohádku plnou písniček s názvem Medvídek Nebojsa přijeli do Nemocnice Ostrov nemocným dětem a dětem ze základní školy v Ostrově zahrát členové divadelního spolku Kašpar z pražského Divadla v Celetné. Kateřina Vinická v roli medvídka Nebojsy a Tomáš Stolařík v roli Honzy odehráli poutavé, veselé představení, které malým pacientům zpříjemnilo pobyt v nemocnici a školákům tak zpříjemnilo den. Pohádka o medvídkovi, který hledal kamaráda, poukázala na to, co je to kamarádství, nebojácnost, odvaha, proč si máme navzájem pomáhat a mít se rádi, takoví jací jsme. Herci podali opravdu skvělé výkony v krásných kostýmech a rozesmáli nejen malé děti. Medvídek Nebojsa a Honza zapojili do představení i děti, které ocenily vtipné texty, písničky i nápadité kulisy. Na závěr děti dostaly barevné létající balonky.

Poděkování maminkám

Děkujeme maminkám z Karlových Varů za dárky dětskému oddělení. Díky nim mohou děti spát v krásném barevném povlečení.

Laktační poradkyně

Dětská sestra z novorozeneckého oddělení Nemocnice Ostrov Pavla Čáslavská absolvovala certifikovaný kurz laktační poradkyně v říjnu 2011 v Praze v Krči v Centru laktační ligy. Každý rok si certifikát obnovuje tím, že navštěvuje odborné semináře. Veškeré novinky, například odstříkávání a uchovávání mateřského mléka, pak předává a praktikuje na novorozeneckém oddělení a proškoluje dětské sestry i lékaře. Na oddělení se nyní praktikuje alternativní způsob dokrmování, což je stříkačkou přes prst. Nepoužívají se dudlíky ani lahvičky
.

Spolupráce novorozeneckého oddělení se společností HIPP

Novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice Ostrov navázalo spolupráci se společností HIPP. Výrobky HIPP Babysanft s extra jemnými recepturami, které jsou šetrné k pokožce a odpovídají fyziologickým zvláštnostem pokožky miminka, mají maminky na oddělení šestinedělí k dispozici po celou dobu pobytu. Maminkám po porodu je nabízen kojící čaj HIPP mama s obsahem anýzu, fenyklu a kmínu na podporu tvorby mléka a na pokrytí zvýšené potřeby tekutin v období kojení. Maminky si kojící čaj velmi chválí. Cedulkami HIPP budou označeny postýlky se jménem miminka, datem narození a porodními mírami, ty si pak maminky odnesou na památku domů.  Používáme i potraviny pro zvláštní lékařské účely určené k dietní léčbě průjmového onemocnění u kojenců a dětí od ukončeného 4. měsíce, a také HIPP kaše mléčné i nemléčné v BIO kvalitě.

Nové deskové hry na dětském oddělení

Dětskému oddělení Nemocnice Ostrov poskytla specializovaná prodejna her v regionu „Ráj her“ v rámci spolupráce pro děti i rodiče sadu deskových her. Strategické, vzdělávací, postřehové, logické, deskové a párty hry, které nabízí lepší prožitek ze společné zábavy, bystří mozek, rozvíjí vzájemnou komunikaci a ucelují přátelství, budou na oddělení postupně obměňovány.