Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení

Zdravotnické služby - výkony

Upozornění!  Od 2.1.2017 je dočasně uzavřeno dětské oddělení vč. dětské pohotovosti.
Lůžková část

Poskytuje vyšetřovací, léčebnou i rehabilitační péči o nemocné děti a dorost s akutními nemocemi dýchacího, trávicího, močového i oběhového ústrojí. Ve spolupráci s chirurgy a urology a ARO poskytujeme i péči o děti od 3 let věku po akutních i plánovaných operacích. Dále poúrazové stavy, včetně zlomenin končetin po repozicích či fixacích, které nevyžadují intenzivní a resuscitační péči.

Ve spolupráci s neurology pečujeme i o děti po nekomplikovaných křečových stavech.

Nabízíme zácvik rodičů i dětí s respiračními onemocněními v inhalačních a nebulizačních technikách i dechové rehabilitaci.

Nabízíme vyšetřovací pobyty pro děti s onemocněními žláz s vnitřní sekrecí a u dětí s metabolickými poruchami včetně obezit s návaznou péčí nutričního terapeuta.

Pobyt matky s dítětem nad 6 let se hradí  ve výši 360 korun na den.

Novorozenecký úsek poskytuje péči o fyziologické novorozence narozené na porodnickém oddělení v systému rooming in. Společný pobyt novorozeného dítěte s maminkou na pokoji za spoluúčasti sester napomáhá k vytvoření úzkého citového vztahu maminky a novorozence ihned po narození s časným přikládáním k prsu a rozvoji laktace a plného kojení dítěte. Maminky jsou seznamovány s péčí o své děti zkušenými dětskými sestrami, které naplňují edukační i prolaktační program.

Ambulance - odborné poradny

Odborná ordinace dětského lékařství všeobecně v rámci dětského oddělení dle domluvy pro spádovou oblast na dětském oddělení. 

Lékařská služba první pomoci

LSPP pro děti a dorost zajišťujeme ve všední dny PO-PÁ od 16:00 do 7:00, v sobotu, v neděli a ve svátek od 7:00 do 7:00.


U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2018 NEMOS NET