​Nemocnice Ostrov chystá sanitářský kurz

1.3.2019
 
Pokud se chcete stát sanitářem a pracovat v ostrovské nemocnici, tak máte jedinečnou možnost. Nemocnice vypisuje od března akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář, jehož absolventy obratem zaměstná. Pořádání kurzu pro sanitáře má v Nemocnici Ostrov již dlouholetou tradici, každý rok ho absolvuje průměrně 15 frekventantů. Vzdělávací program je akreditovaný ministerstvem zdravotnictví a certifikát platí pro všechna zdravotnická zařízení v ČR.
„Absolvent kurzu bude teoreticky i prakticky připraven zajistit základní ošetřovatelskou péči, poskytnout nezbytnou první pomoc, psychologicky přistupovat k nemocnému, získá schopnosti respektovat materiální a finanční zdroje a získá předpoklady k týmové práci s příslušníky jiných profesí ve zdravotnictví,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lenka Dlouhá, která je zároveň garantem odbornosti kurzu.
V ostrovské nemocnici je nyní zhruba necelá stovka sanitářských míst. Podle Lenky Dlouhé absolventi kurzu z nemocnice neodcházejí. „Zůstane zhruba 95 procent těch, kteří kurz dokončí. Lidé získají základní vzdělání, dovednosti a také pěkné zaměstnání,“ uvedla Lenka Dlouhá. Ti co nastoupí, budou mít v nemocnici své specifické úkoly, které budou vykonávat v rámci ošetřovatelské péče. Do kurzu se hlásí lidé z nemocnice, kteří chtějí zvýšit kvalifikaci. S tím je spojený nárůst mzdy a také větší zodpovědnost vyplývající z náplně práce. „Bez práce sanitářů se provoz v nemocnici neobejde. Proto jsme získali pro Nemocnici Ostrov akreditaci Ministerstva zdravotnictví a každý rok tyto kurzy pravidelně otevíráme,“ dodala tisková mluvčí nemocnice Markéta Singerová.
Kurz je v rozsahu 180 hodin. Studenty čeká 100 hodin teoretické výuky a 80 hodin odborné praxe. Vyučovat je budou jak samotní zaměstnanci Nemocnice Ostrov, tak i odborníci z okolních zdravotnických zařízení. Kurz končí závěrečnými zkouškami, které musí studenti složit před zkušební komisí. Jeho cena je pro zaměstnance stanovena na 1000 korun, ti co se přihlásí odjinud, budou platit 5000 korun. Další informace o kurzu naleznete na: http://www.nemostrov.cz/sanitarsky-kurz/ .
 


Archiv novinek

Vojtova metoda pomůže v ostrovské nemocnici léčit více dětí než dříve

17.12.2019 - Více dětí s pohybovými obtížemi mohou pomocí Vojtovy metody nyní léčit na oddělení fyzioterapie Nemocnice Ostrov. Další dvě zdejší fyzioterapeutky absolvovaly náročný kurz,...

Ostrovská nemocnice znovu obhájila postavení kvalitní a bezpečné nemocnice

06.11.2019 - Pacienti Nemocnice Ostrov, která patří skupině Penta Hospitals CZ, se mohou dlouhodobě spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je již opakované...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET